Logo

 

 

 

Meprozet Stare Kurowo Spółka z o.o. to firma z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją. Historia firmy sięga początku lat sześćdziesiątych.

Dziś firma zatrudnia około 200 osób. Jest znaczącym pracodawcą na lokalnym rynku. Głównym obszarem działalności firmy są konstrukcje stalowe hal, ogrodzenia z siatki zgrzewanej, wygrodzenia dla bydła oraz wiele innych. Nasz nowoczesny park maszynowy umożliwia również cynkowanie ogniowe oraz wysokotemperaturowe z odwirowaniem. Produkcję kierujemy zarówno na rynek krajowy jak i zagraniczny - głównie do Niemiec, Danii, Holandii i Szwecji. Około 50% przychodów uzyskiwanych jest z eksportu.

 


 

HISTORIA FIRMY

 

 

>1961- utworzenie Zakładu Terenowego "Gozamet" w budynku po byłej parowozowni– filia Zakładu M-3 w Starym Kurowie z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Produkowano wyroby z drutu, głównie kosze, siatki itp.

>1968- oddano do użytku nową halę i rozpoczęto produkcję zgrzewanych rur cienkościennych (głównym odbiorcą było górnictwo węgla kamiennego).

>1970- oddano do użytku nowo wybudowany wydział – cynkownię ogniową. W początkowym okresie cynkowano wyroby własne – rury cienkościenne. Później świadczono również usługi cynkowania.

>1970- odłączenie Zakładu M-3 od „Gozametu” Gorzów Wlkp. Utworzono Przedsiębiorstwo „ZPUMROL” – Zjednoczenie w Zielonej Górze, filia Stare Kurowo.

>1972- zlikwidowano „ZPUMROL” – utworzono Przedsiębiorstwo Mechanizacji Produkcji Zwierzęcej i Przemysłu Rolnego „Meprozet” Stare Kurowo podległe zjednoczeniu w Warszawie.

>1977- w wyniku połączenia „Meprozet” Drezdenko i „Meprozet” Stare Kurowo powstało Przedsiębiorstwo Mechanizacji Produkcji Zwierzęcej „Meprozet” Drezdenko. Zakład w Starym Kurowie był podległy dyrekcji w Drezdenku. Siedziba zjednoczenia mieściła się w Warszawie.

>1977- oddano do użytku nową halę wydziału galwanizerni. Po reformie administracyjnej zlikwidowano zjednoczenie. Organem założycielskim został Wojewoda Gorzowski.

>1994- po podziale P.M.P.Z. „Meprozet” w Drezdenku utworzono Przedsiębiorstwo Państwowe „Meprozet” Stare Kurowo (organ założycielski – Wojewoda Gorzowski).

>1999- zawiązano spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą „Meprozet Stare Kurowo” Sp. z o.o. z kapitałem założycielskim w wysokości 1020600 zł.

>1999- po podpisaniu umowy z Wojewodą Lubuskim, spółka rozpoczęła działalność gospodarczą na majątku P.P. „Meprozet” oddanym w odpłatne korzystanie. Umowę leasingu zawarto na 10 lat.

>2004- Spółka, aktem notarialnym, przejęła od Skarbu Państwa majątek przedsiębiorstwa na własność. Wydarzenie to pozwoliło zakładowi zacząć pracować na własny rachunek i inwestować we własny rozwój. Podejmując nowe wyzwania zapadła decyzja o powstaniu nowych działów, jak MARKETING, DZIAŁ PROJEKTOWY, wewnątrzzakładowa KONTROLA JAKOŚCI zapewniające wysoki poziom produktów i obsługi klienta.

 

>2005- powstał tzw. mały piec do cynkowania wysokotemperaturowego z odwirowaniem.

 

>2006-2007- roku zapadła decyzja o budowie nowej hali przyległej do starej części cynkowni, wymuszając tym samym opracowanie innego, korzystniejszego układu technologicznego na wydziale. W nowej części powstał obecny piec. Maksymalna wydajność produkcyjna nowego pieca to około 1600 ton na miesiąc w zależności od rodzaju i gabarytów elementów.

 

>2008- oddano do użytku nowy magazyn hutniczy wraz z częścią zamkniętą na pozostałe komponenty niezbędne do utrzymania ciągłości produkcji i pracy zakładu.

 

>2013- zmodernizowano cynkownię i wymieniono wannę. Rozpoczęto budowę nowoczesnej hali produkcyjnej z zapleczem socjalnym.

 

>2014- oddano do użytku nowoczesną halę produkcyjną o pow. użytkowej równej 3 072m2 wraz z budynkiem socjalnym o pow. 360m2. Głównymi założeniami było skupienie produkcji w jednym miejscu, dzięki czemu m. in. zakładano wzrost wydajności produkcji oraz poprawę warunków pracy i socjalnych.

 

>2015- zmodernizowano pomieszczenia socjalne i biurowe na wydziale cynkowni.

 

>2016-2018- zmodernizowano i przebudowano starą halę produkcyjno-spawalniczą, rozbudowano i zmodernizowano teren firmy. Zainstalowano nowoczesny system grzewczy o mocy 1,5 mw.

 

>2018- zmodernizowano cynkownię i wymieniono wannę. Wyremontowano dwa budynki mieszkalne.

 

>2019- zmodernizowano budynek administracji oraz budynek neutralizacji.

 

>2020- powstała nowa linia cynkownicza - trzeci mały piec do cynkowania wysokotemperaturowego z odwirowaniem.

 

>2021-2022- wdrożenie systemu ERP - kompleksowego rozwiązania informatycznego dla całej firmy.

 


 

 

CERTYFIKATY

 

 

 

 

 

 

 

 

DYPLOMY / PODZIĘKOWANIA

 
 

OGŁOSZENIE

 Firma Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. została nagrodzona prestiżowym tytułem Najwyższa Jakość Quality International 2020 za konstrukcje stalowe hal: certyfikat.jpg
Zapraszamy do złożenia oferty na zakup prototypu siłowni wiatrowej o pionowej osi obrotu:
- informacje do pobrania: ogłoszenie.pdf

 


 

 

close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.